Sizden Gelenler

                                           Milyon Kadına Mentor hareketimize katılan herkese çok teşekkür ederiz.                                                
                                                             Birbirimizden haber almak hepimize iyi geliyor.                                                                                    Mentorlarımız  ve mentilerimiz, hareketimiz kalbine ve kariyerine dokunduysa, sen de program anketlerini doldur, 
  deneyimini bizimle paylaş.

  #iyikimilyonkadinamentor etiketiyle yaptığın paylaşımları da takip ediyoruz.  

  Siz paylaşın, yorumlarını buraya eklemek bizde! 

  Mentilerimiz ❤

   

  Duygu Hanım ile tanıştığımda mutlu olmadığım ve kariyer yapamadığım bir işim vardı. Ve çok umutsuz bir bireydim. Kariyer rotam FMCG şirketlerinde rol alabilmekti. Kendisi hem yüksek motivasyonuyla hem de bilgileriyle ufkumu açıp yoluma ışık oldu. Şu an FMCG şirketlerinden biriyle görüşmelerim devam ediyor, eminim bana kattığı şeyler sayesinde hedefime ulaşacağım :)

   

  Sektörden tanıştırdığı mühendisler sayesinde hem network olarak geliştim hem de yönelmek istediğim alana karar verebildim.Sektörel bilgim arttı. Yüksek lisans ve iş başvurularımda daha özgüvenli olmamı sağladı.

   

  Kişisel gelişim, öz farkındalık, sosyoekültürel, kariyer gibi birçok konuda başarı elde etmemi sağladı. Ayşe Hanım çok muhteşem bir mentör. Bana çok değerli katkıları oluyor, kendisi ile mentörlük süresi dışında da iletişimimiz devam edecek çünkü sadece bir mentör değil, çok değerli bir insan olarak da hayatımda yer almaya başladı. Kendisinin gerek kariyer anlamında gerekse de sosyo kültürel anlamda bana çok anlamlı katkıları oldu. Bu süreci yaşadığım için çok mutluyum. Bu güzel etkileşime vesile olan BinYaprak'a da çok teşekkür ederim.

  İyi ki Binyaprak'tayım. Daha emin adımlarla ilerliyorum. Her şey için çok teşekkürler. 

  Hedeflerime giden yolda daha kararlı ve kendimi tanıyor şekilde adım atıyorum.Kişisel gelişimim konusunda kendimi tanımam ve farkındalık oluşturmam konusunda ilerlememi sağladı.

  Mentorum, yüksek lisans sürecim konusunda hedeflerimi belirlemede bana fazlasıyla yol gösterdi. Çalıştığım şirkette kendimi geliştirmeme yönelik olası hedeflerimi belirledik. Zaman yönetimi konusunda epey yol kat ettim. Günümü planlamakta ve buna mutabık kalmakta ilerledim. Haftalık planlarla şu an zamanımı çok daha iyi yönetebiliyorum. Belirlediğim ve güncelleyecek olduğum hedeflerle artık yapmak istediklerim benim için daha net ve neye göre yol alacağımı biliyorum.

  Bugün #MilyonKadınaMentor programı kapsamında mentorüm Arif Emre GEDİK ile ikinci görüşmemizi gerçekleştirdik. CV üzerine yaptığımız bu görüşme gerçek bir eğitim niteliğindeydi. Bana kattığı bilgiler ve kıymetli yorumları için kendisine ve bu bilgilere erişmemi sağlayan BinYaprak ve Milyon Kadına Mentor üyelerine çok teşekkür ederim. #MWM

  IKIGAI Felsefesi üzerine ,bu felsefeyi incelikle incelediğimiz derin sohbetler yaptık.İş hayatı üzerine tavsiyeler,yaşanılan zorluklar,güzellikler üzerine sohbetler gerçekleştirdik.Daima cesur olmak ve bilgini en güçlü öğe olduğu üzerine konuştuk.Bu konularda mentorum bana oldukça destek sağladı.Her hafta belirlemiş olduğumuz konu üzerine çalıştık.
  Nilhan Hanım çok yetkin ve kişinin ne istediğini bulabilmesini sağlayacak alan açma becerisi çok yüksek bir mentor. Görüşmelerimiz çok keyifli ve ilham verici geçiyor.

   

  Bu programa başlamadan önce, 'Bu bölüm bana uygun değil mi?' gibi düşünceler içerisindeyken, belki de hem bölümü hem havacılığı yakından tanımadığım için yada zamanımı yönetemediğim için bir şeyleri bırakacakken, bugün size ilk uçağımı gösterebiliyorum!

   

  Ben bu programın daha çok kişisel gelişimim açısından verimli olacağına inanıp aynı zamanda sektörü tanıyan biriyle sohbet etmenin de ek olarak iyi olacağını düşünüyordum. Ama süreç başladığı ilk haftadan itibaren mentorluk nedir ve benim durumumda biri için ne ifade eder çok net şekilde yaşayarak öğrendim. Ben şanslıydım çünkü mentorum Türker Bey gerçekten şahane bir insandı. Hiçbir görüşmemizde bana kariyer hedefi, sektör ya da alan önermedi bunlar üzerinde düşünüp kendi kendime bulmamı sağladı. Hatta çok net hatırladığım bir şeyi ifade etmek istiyorum. İlk görüşmemizde “Bu senin hikayen sevgili Esma, bu hikayede hem kahraman hem de yönetmen sensin.” demişti. Gerçekten de öyle oldu

   

  Mentorüme zaman yönetimi konusunda danışmıştım ve o da bana kendime küçük tüyolar vermişti. Onları gerçek hayata uygulayarak kendimi bu konuda geliştirdiğimi söyleyebilirim. Öncelikli olarak kendimi sorguladım ve kendime gelişmem amaçlı hedefler belirledim. Bunları adım adım gerçekleştirerek hedeflerime ulaştığımı söyleyebilirim.

   

  Milyon Kadına Mentor Programı sayesinde Gülşah Yereşer ile uzun bir görüşmemin artık program kapsamında bittiğini belirtmek isterim. Mezun olmama aylar kala başlayan görüşmelerimiz benim için tamamen kendime olan farkındalığımı artırmamla beraber korktuğum noktalardan artık kaçamayacağımı göstermesiyle tamamen verimli bir hale dönüştü. Değindiği kritik noktalar ve fikirlerini belirttiği farklı bakış açılarıyla geçirdiğim zorlu ve stresli süreçlerin içinde tamamen daha az kaygı ve endişeyle umut dolu bir şekilde yolumda ilerlememe yardım etti. Her görüşmeden sonra harekete geçmek benim için daha kolay oldu. Hayatıma dokunduğunuz ve yön verdiğiniz için en içten teşekkürlerimi sunarım.😊 Son olarak belirtmek isterim ki STEM alanındaki arkadaşlarım BinYaprak üzerinden gerçekleştireceğiniz başvuru ile menti olarak katılmanın ayrıcalığını göreceğinize inanıyorum.

   

  "Mentor, içinizdeki umudu görmenizi sağlayan kişidir." diyor Oprah Winfrey. İçimdeki umudu görmemi ve onu hayata geçirmemi sağlayan tüm mentorlerime teşekkür ederim.

  Kendimi çok bilinçlenmiş hissediyorum, bu programa iyi ki katılmışım. Mentorum çok iyi bir yön gösterici ve yardımcı olabileceği her konuda elinden gelen her şeyi yapıyor. Planlanmış görüşmelerimizden bağımsız olarak da istediğim zaman ulaşıp soru sorabileceğimi belirtti. Bu kadar meşgul bir insanın benim kişisel gelişimim için böyle bir zaman yaratması benim için büyük bir fırsat oldu

  Hangi pozisyonlarda hangi yönetsel yetkinliklerin ön plana çıktığını ve iş yaşamında bu yetkinliklerin nasıl kullanıldığını öğrendim. Ayrıca mentorum ile beraber gelişime açık yönlerimi tespit ederek bunlar üstüne çalıştık.

   

  Hedeflerimin çoğuyla ilgili konuşma fırsatımız oldu. Hedefler dışında süreç boyunca önüme çıkan kariyer gelişmeleriyle ilgili de mentoruma danıştım ve başka pencerelerden de olayı görmemi sağladı mentorum. Profesyonel hayatla ilgili çok anlamlı öğütler ve tecrübeler dinledim. Bana gelişimim için içerik önerilerinde de bulundu. Ayrıca bir miro sayfası oluşturdum ve aldığım tavsiyeleri oraya not alıyorum.

   

  Genç kadınların feyz alacağı mentorler ile buluşmasına fırsat verdiği için BinYaprak ailesine, ve hayallerime giden yola ışık tuttuğu için mentorum Ayşe Görücü'ye  çok teşekkür ederim. Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere güveninin hakkını verecek bir gençlik ve bizlere yön veren mentorlerimiz ile geleceği güzelleştireceğimize inanıyorum. Bunun için çalışan herkese çok teşekkür ediyorum.

   

  Erasmus'a başvurdum ve kabul edildim. Hangi alanda çalışmak istediğime karar verdim. Kendimi geliştirmek adına neler yapmam gerektiğini öğrendim.

  Binyaprak ailemle tanışalı nerden baksanız iki yılı buluyor; belki de aşmak üzere🙈. Ailem diyorum çünkü ben onları ilk olarak ailem yada bir kapı komşum gibi tık tık ile başlayan mailleriyle tanıdım.Tanıdıkça ve bu topluluğun bana güç verdiğini gördükçe o kapı hep çalsın istedim. Tık tık Binyaprak'tan mailler, sevgi dolu güzel içerikler, mentorlük eşleştirmelerim, davetiyelerim...

  Onlar, o Binyaprak'ın her bir yaprağını sevgiyle büyütüyor, büyümesini meyve vermesini sabırla bekliyorlar.Eğer ben de o yapraklardan biriysem ve o sevgiyi hissederek büyüyorsam ; eminim ki Binyaprak'la beraber başlayan, değişen dönüşen yolculuğum çok daha fazla yaprağı buraya çekecek.
  Nasıl ki benim büyümem ve meyve vermem için sabırla sevgiyle besliyorlarsa beni; ben de vakti gelince yine Binyaprak'ları besleyeceğim. İleriki süreçte hiç şüphem yok ki ben de bu toplulukta mentor olarak devam edeceğim.🌱🌾
  Onların sevgi ve şefkatle yaptıkları çalışmaların ulviliğini ve nice güzel insanı birleştirip dönüşüme destek olmalarını yürekten, canı gönülden kutluyorum.Onların arasına mentor olarak katılacağım günü heyecanla bekliyor ve o güne kadar bir sürü mentorümle görüşerek deneyimler kazanıyorum. Binyaprak'ta görüştüğüm mentorlerim sayesinde kendimde olan dönüşüme de hayran kalıyorum.
  Kendime hayranlık değil bu; onların yaptığı ve sağladığı ortamla beraber oluşan güzelliklere, özverilerine, sevgi ve şefkatlerine ve bunların bende olusturdugu yansımaya.. duyduğum hayranlık.
  Bu dönüşüme sağladığınız katkı için size minnettarım🏵️🥰. İyi ki varsınız, hep var olun. 💜
  Var olan analitik düşünme potansiyelimin aslında tahminimden de daha fazla olduğunu anlamamda mentorümün desteği çok oldu. Potansiyelimi yönetmem ve dışa vurmam konusunda başarılı olmamda da destek oldu. Daha önce hiç deneyimlemediğim kurumsal iş hayatından anlattığı konularla kafamdaki soruların cevaplanmasına yardımcı oldu.
  Hangi pozisyonlarda hangi yetkinliklerin önemli olduğunu ve farklı pozisyonlar iş hayatında neler yaptığını öğrendim. Ayrıca gelişime açık yanlarımı belirleyerek kendimi geliştirmeye çalıştım.

  İlerlemek istediğim alanda karar verdim ve bu alanda mentorumün bana verdiği tavsiyeler çok güzeldi.

   

  Öncelikle uzmanlaşmak istediğim alana karar verdim. Bu alanda sektörden insanlara tanışarak hem network olarak geliştim hemde sektörel bilgim arttı. Bu alanda eğitimler almam konusunda mentorumun de beni motive etti. Daha sonrasında yurt dışında özellikle Rusya'da yaşamak istiyordum ve mentörümünde yüksek lisans konusunda beni yönlendirmesi ile Rusya Hükümeti bursuna başvurdum ve bursiyer olarak seçildim. İlk tercihim olan Peoples Friendship University of Russia (RUDN) dan kabul aldım. Şimdi eylül ayında uzmanlaşmak istediğim alanda yüksek lisans için Rusya'ya gideceğim.

  Milyon Kadına Mentor Programı siz mentilerimizle var olmaya devam ediyor! 2021 yılında “En Aktif Menti” ödülünü hak eden Besibe Karataş’a çok teşekkür ederiz, yolun her daim açık olsun Besibe!

  Hem sosyal hayatta hem de iş hayatında bana katkıları oldu tabiki. Mentorümle beraber iş hayatındaki toksik insanlarla nasıl başa çıkabileceğimi bile konuşuyoruz. Kendisi zorlandığım her konuda bana yardımcı oluyor. BinYaprak'ın Milyon Kadına Mentor uygulaması bana çok güzel ve yeni şeyler katmış durumda. Emeği geçen ve aracı olan herkese teşekkür ederim.

  Özgüven, kendini tanıma, etkili iletişim, kararlılık ve İngilizce konularında ilerlememi sağladı. Artık daha özgüvenli, kendini tanıyan, etkili iletişim kurmaya çalışan kararlı biriyim. Umarım yakında İngilizce bilen biri de olurum.Mentorum gerçekten harika biri. Bana katkı sunmak için çok çabalıyor. Bu süreci yaşadığım için çok mutluyum.
  Kişisel gelişim, hedef belirleme, program ve planlama yapabilme konularında bana çok katkısı oldu.
  Üniversite ye başladığımda bir mentor edinme hedefim vardı. Öncelikle bunu gerçekleştirdim. Okurken iş teklifi alma hedefimi gerçekleştirdim. Kurumsal büyük bir firmada staj yapmak istiyordum. Baykar da yaz stajı yaptım.Mentorum olduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Bana bu imkanı verdiğiniz için teşekkür ederim.
  #MilyonKadınaMentor programı kapsamında 5. görüşmemizi tamamladık. Mentorum Merve Erdoğdu ile , her görüşmemiz bir öncekinden daha verimli geçiyor. #MilyonKadınaMentor ile bir cok kadının, mezun ve mezun adayının gelecek kaygılarını azaltan, fikirlerine yön veren, onları cesaretlendiren mentoru olduğu için çok şanslı olduklarını biliyorum. Bu durum bana yalnız olmadığımı hissettirip cesaret veriyor. Her açıdan bana destek olan mentorum Merve Erdoğdu' ya ve bu anlamlı hareketin kurucu üyelerine çok teşekkür ederim.
  Hobi, sosyal beceriler ve kendimi geliştirmem açısından birçok faydası oldu. Spora başlamam konusunda isteğimi ve heyecanımı arttırdı. Önerdiği uygulama sayesinde kitap okuma alışkanlığım gelişti ve arttı. Mesleğim açısından yönelebileceğim ve ileride daha önemli hale gelecek konular hakkında konuştuk ve yazacağım tez konusunda fikirlerim oluştu. İngilizce için bir uygulama kullanmaya başlamamı sağladı.

  Mentorlarımız ❤

   
  Geçen süreç içinde mentim destek olduğumu belirtmesi, görüşmelerimizin kendisini geliştirmeye yardım ettiğini belirtmesi gayet güzel bir geri dönüş oldu benim için. Teşekkürler.

   

  İstanbul Blockchain Women Derneği üyesi olarak Milyon Kadına Mentor projesinde üniversiteden yeni mezun ve iş hayatına yeni atılmış bir  hemcinsime yol gösterici olma şansı elde ettiğim için mutluyum.

   

  Milyon Kadına Mentor Programı ile sadece mentorluk deesteği sağlamakla kalmıyor aynı zamanda uzakları yakınlaştırıyoruz! İşte aramıza San Francisco’dan katılım sağlayarak “En Uzaklardan Katılım Sağlayan Mentor” ödülümüzün sahibi olan Şebnem Tuğçe Pala’ya teşekkür ederiz!

   

  Mentor olmak ; Yürüdüğünüz yolları şimdi tıpkı sizin gibi biriyle yeniden çok daha cesur yürümek ve bu cesareti bulaştırmak . Güler yüzlü cesaretin de bulaşıcı olduğunu keşfetmek.
  Birlikte yolculuk yaptığım herkese teşekkürler...

  Dünyada ve Türkiye’de kadın çalışan ve yönetici sayısının en düşük olduğu sektörlerden biri olan enerji sektöründe çalışıyorum. Mühendislik mezunu bir kadın olarak geçmiş kariyerime baktığımda belli bir cam tavanın üzerine çıkabilmek için tek başıma ne kadar çok mücadele etmem gerektiğini görebiliyorum. Ancak bu artık böyle olmak zorunda değil. Şu an menteelerimle görüştüğümüzde aslında mentorluk ile ayda 1 saatin bile STEM alanındaki kızlarımızın hayatlarını ve kariyerlerini nasıl pozitif yönde değiştirebildiğine şahit oluyorum. Programın inanılmaz bir çarpan etkisi var. Bence her birimiz ayda sadece birkaç saatimizi ayırarak Milyon Kadına Mentor programının yaratmakta olduğu bu pozitif değişime katkıda bulunmalıyız. Sizleri de programa katılmaya bekliyoruz.
  Dünyada ve Türkiye’de kadın çalışan ve “Milyon Kadına Mentor Elçisiyim. AmCham Türkiye olarak kadınlara mentorluk programlarını uzun yıllardır hem destekliyor hem düzenliyoruz. Profesyonel kadınlarla yaptığımız bu çalışmalardan edindiğimiz deneyimleri, STEM alanlarında çalışan genç kadınlara ulaştırma konusunda katkımız olmasından mutluluk duyuyoruz! Bizim de yakından çalıştığımız paydaşlarımız ABD – Türkiye İş Konseyi, TOBB ve TurkishWIN’e bizi bu anlamlı projeye dahil ettikleri için teşekkür ediyorum.
  Kardelen ile görüşmekten çok memnunum. Kardelen kendi alanında fark yaratmak isteyen ve kendini geliştirmek için zaman ve emek harcayan biri. Bunların karşılık bulacağını ve çok başarılı olacağını düşünüyorum.

   

  Milyon Kadın Mentor Programı, benim son yıllarda hayalini kurduğum bir sosyal girişimdi. Uzun yıllar içinde kazandığım deneyimleri bir nebze de olsa genç kadınlarımızla paylaşma fırsatı beni heyecanlandırdı.

   
  Doğduğumuz andan ölene kadar hayatımız sürekli bir yolculuktur. Manzara değişir, insanlar değişir, ihtiyaçlar değişir, ama tren hep ileri gider. Ben de binyaprak ile tanıştıktan sonra hiç bitmeyecek bir yolculuğa çıktım. Sürekli öğrendiğim, öğrenirken kendimi geliştirdiğim, geliştirdiklerimi de paylaştığım bir yolculuk ... Bu ailenin parçası olmak , bireysel faydadan çok toplumsal fayda yaratmak, bir erkek olarak kadınların gelişimine destek olmak en büyük tutkularımız ....

   

  Veri Bilimi birçok meslek gibi ağırlıklı olarak erkek mesleği olarak görülüyor maalesef. Bu yüzden ben de bir şekilde kadınlara ulaşıp bu alanı anlatmanın yollarını araştırırdım. Sonra bu mentor programını görünce "İşte Bu" dedim. Çok iyi düşünülmüş & tasarlanmış bir program olduğunu ve birçok genç kadın için fark yaratacak bir süreç olduğunu düşünüyorum.

   

  Emine, kişisel gelişim alanında güzel gelişmeler gösteriyor. Artık daha özgüvenli ve bulunduğu ortamlarda "ben de varım" diyebiliyor, fikirlerini yargılanma korkusu olmadan açıklıkla paylaşabiliyor. Kendine karşı yaptığı acımasız eleştiriler giderek daha ılımlı yapıcı ders almalara evriliyor. Gelişiminden çok memnunum.

  BinYaprak gönüllü mentorlerinden biri olarak, Milyon Kadına Mentor Lise programı kapsamında İzmir Gelişim Koleji öğrencileri ile online olarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu süreçteki desteği için Lise Koordinatörü Uzm. Psikolog Dilara Altan'a, PepsiCo Kurumsal İletişim Yöneticisi Mahmut Sipahi'ye ve BinYaprak 'a teşekkür ederim. Benim için de oldukça değerli bir tecrübe oldu.
  Leyla süreç devam ederken işe başladı. Mentorluk sürecini iş yaşamı, kariyer yönetimi ve y.lisans/doktora konuları etrafında şekillendirdik. Onun için önemli bulduğum en önemli gelişim hedefi, "değişikliklere hazır olmak" idi." ve diğer mentiniz Bilge için yazmış olduğunuz: "Bilge ile mentörlük süreci daha çok okul hayatının gelecekteki kariyerine katkısı, iş dünyası için hazır olma ve kendisi için önemli olan yetkinlikler ve öz nitelikler üzerine kurgulandı. Bölüm dersleri, stajlar, CV yönetimi gibi konularda konuşuyoruz. İlk CV'sini hazırladı!

  Milyon Kadına Mentor Programı'nda mentor olarak yer almak benim için mutluluk verici. Bu keyifli süreçte mentilerimizle fikir alışverişinde bulunmak ve doğru sorularla mentilerimize fayda yaratmak görüşmelerimizi daha kıymetli hale getiriyor.

  Mentilerimizin hedeflerine ulaşabilmeleri için gelişmelerini birlikte takip etmek ve kendi yapabileceklerini görmelerine imkan tanımak ise sürecin en önemli kısmı. Program kapsamında eşleştiğim mentilerimle şu ana kadarki görüşmelerimizi oldukça güzel ve verimli geçirdik. Böyle kıymetli bir programın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve programın destekçilerinden olan değerli şirketim Turkcell’e teşekkür ediyorum.

   

  Mentorluk sürecinde kariyer yolculuğunuzun rotası kendi keşfettiklerinizle belirlenir. Mentor sadece bir aynadır. Farkındalık yaratır🌷@binyaprak #milyonkadınamentor projesi kapsamında @itgovernanceturkey grubumuzu temsilen sevgili @cemre_bzgn ile yaptığımız çalışmada mükemmeliyetçilik adına harika farkındalıklar edindik ve yol haritasının oluşması adına kocaman kıymetli bir adım attık🙌Hal böyle olunca sevgili Cemre’nin güzel sonuçlar alması hiç şaşırtıcı olmayacak😉

   

  Bir kadının hayatına bile dokunabiliyorsak ne mutlu bu programa, ne mutlu bu programın hayata geçmesine vesile olanlara, katkı sağlayanlara..

   

  Benim de şu an kendimi geliştirmek istediğim bir alan ve bir hedefim var. Bu yüzden bu konuda bir uzmandan destek alıyorum. Hedefime ulaşmak için onun tecrübelerinden ve önerilerinden faydalanmak beni bu yolculukta gözlemlenebilir bir şekilde hızlandırıyor ve motivasyonumu artırıyor

   

  Çok faydalı bir program. Umarım daha fazla mentee'ye ulaşabilirim. Çok teşekkürler.

  BinYaprak aracılığıyla, sevgili mentim Büşra Gök'ün kariyer hedeflerine doğru 6 ay sürecek heyecan verici bir yolculuğa başladık. Daha önce adımladığım bir yoldan geçecek olan mühendis adayı arkadaşıma, bu anlamda ışık tutma şansı yakaladığım için son derece mutluyum.
  BinYaprak ‘ın düzenlemiş olduğu Milyon Kadına Mentor Programının Mentoruyum, bende varım! diyerek parçası olduğum bu sürecte değerli mentim Rümeysa Sümeyye KAHRAMAN , henüz 3. görüşmemizde hedeflerinin bir çoğuna ulaşmıştı. Bugün yaptığımız görüşmemizde ise planlarında olan bir maddeyi daha istediği şekilde gerçekleştirdiğini öğrendim. Bu süreçte yanında olmak , hızla gelişimini ve azmini görmek beni oldukça mutlu ediyor! :) Gençlerimiz geleceğimiz 💫
  Milyon Kadına Mentor programi içinde, şu ana kadar dört mentim oldu. Genç, azimli, akıllı ve ne istedigini bilen kadinlarla konuşmak ve Onlarin hayatlarında atacakları kariyer adımlarına ilham olabilmek büyük bir onur. Ben de her birinden ayrı ayrı yeni düşünceler ve yeni yaklaşımlar öğreniyorum. Okulun son yılları ve mezun olduktan sonraki dönem uçsuz bucaksız olanaklarla ve değişik yollarla dolu ama biliyorum ki ilk adımı atmak, ilk işi bulmak, hangi yolu alacağına karar vermek kolay değil. Bu yollar bazen olduğundan daha da zor görünebiliyor. Eger bu zorlukları biraz olsun hafifletebilirsek veya ortadan kaldırabilirsek ne mutlu bize. Bu çok yararlı programi baslattığı için TurkishWIN ailesini yürekten kutluyorum.


  Programın ilk 12 ayında, 9 mentisiyle en çok eşleşmesi olan mentorumuz Hakan Acar’a Milyon Kadına Mentor Programı’na katkılarından ve yoğun emeğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz! Friterm Termik Cihazlar Yalın Dönüşüm Koordinatörü olan Hakan Bey, ITGovernance Turkey mentor ekibinde olup, 2021 yılı en çok eşleşen mentor ödülümüzü aldı! İyi varsınız. 

   
   

  Her görüşmem dolu dolu ve bence oldukça faydalı geçti. Görüşme sonrasında söylediklerin beni çok rahatlattı, iyi ki görüştük gibi ifadeleri duymak bile oldukça önemliydi benim için. Hem kendime çok şey kattım hem de mentime ışık olduğuma inanıyorum.

   

  Milyon kadına Mentor programı bu zamana kadar gördüğüm en hoşuma giden program oldu. Gençlere yardım etmeyi planlayan farklı programların aksine Google'da da aranıp bulunabilecek genel bilgileri kitlelere sunum halinde verip, benim kanaatimce karşılıklı vakit kaybı olmanın ötesine geçememek yerine direkt bireyleri eşleştirmesi, kişisel tecrübelerin aktarılmasına olanak sağlanması dolayısı ile gerçekten faydalı olabilecek bir program.

   

  Mentorlük uzun zamandır hayatımda olan, severek yaptığım, yaptıkça ve katkı sağladıkça da hem beni hem mentimi geliştiren bir alan. Bu karşılıklı öğrenmenin bol olduğu, keyifli sürecin, benim için başka yeni bir çatısı daha var. Milyon Kadına Mentor sürecini benim için kolaylaştıran ve liderlik eden Banu Aykın Köylüer, MSc 'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Dilerim güzel kardelenlerimizin geleceğini, hep birlikte daha aydınlık yapabiliriz.

   Milyon Kadına Mentor Hareketinin elçisiyim. Seni de harekete geçmeye davet ediyorum. https://lnkd.in/dBGuzPqA Milyon Kadına Mentor Hareketi, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan genç kadınları (15-25 yaş) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan bir mentorluk programı. Amacımız 10 senede 1 milyon mentorluk bağlantısı gerçekleştirmek. #MilyonKadınaMentor programına neden katılmalısınız? Dünyada ve Türkiye’de kadın çalışan ve yönetici sayısının hala istenilen sayılara ulaşamamıştır. Mühendislik mezunu bir kadın olarak ne kadar iyi işler yaparsanız yapın, görüştüğünüz kişi ve kurum portföyünü artırın ne yazık ki en basitinden konuşma dilindeki erkek egemen söylemlerin dahi önüne geçilemediğine şahit oluyorum. Ancak bu durumları kabullenip köşemize çekilmeyi tercih etmiyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve yaymaya devam ediyoruz. Bu düşünce ile #MilyonKadınaMentor programında ayda 1 saat gibi kısa görünen bir sürede dahi STEM alanındaki kızlarımızın hayatlarına ve kariyerlerine dokunabilineceğinin bilinci ile Milyon Kadına Mentor programında olmam gerektiğine inanıyorum. Sizleri de programa katılmaya bekliyoruz.

  Hayal Ortaklarımız ❤

   
  Kadınların girişimcilik yoluyla güçlendirilmesi, Türkiye'nin 81 ilinden 7000 üyeli Kadın Girişimciler Kurulumuzun da ortaya koyduğu gibi, bizim için değerli bir konudur. Kurulumuz büyük şehirler dışındaki kadın mentorlara ve STEM alanlarında kariyer planlayan genç kadınlara ulaşmada önemli rol oynayacaktır.
   
  STEM alanlarında daha fazla kadına ihtiyacımız var, mentorluk bu misyonu destekleyecek ve Türkiye ekonomisi için inovasyona, büyümeye ve ilerlemeye yardımcı olacaktır.

   Ülkemizin dijital kadın istihdamına katkı sağlamak ve yeni ufuklar açabilmek amacı ile çıktığımız BinYaprak yolculuğumuzda 2 yıldır hız kesmeden devam ediyoruz. @itgovernancetürkiye ailesi olarak diyoruz ki iyi varsın BinYaprak!
   
  ABD Ticaret Odası, Türkiye'de faaliyet gösteren ABD menşeili şirketlerde liderlik rolleri üstlenmiş birçok başarılı kadından ilham alan Million Women Mentors / Milyon Kadına Mentor programını duyurmaktan mutluluk duyuyor.
  PepsiCo olarak Türkiye’deki Milyon Kadına Mentor programının Kurucu Destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz.Bizler hep birlikte, STEM kariyerlerindeki genç kadınların sayısını artırma çabalarının itici gücü olabiliriz.
   
  "Milyon Kadına Mentor Programının hikayesini beraber yazmaya başladığımız, hedefe doğru omuz omuza yürüdüğümüz, 2021 yılında "En Çok Eğitim Veren Paydaşımız" ödülünü alan EMCC Türkiye ailemiz, iyi ki varsınız! 

  Milyon Kadına Mentor ağını genişletmek ve Türkiye'deki genç kadınları STEM eğitimi ve kariyer arayışlarında desteklemek için bu örnek kuruluşlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

  10 yılda 1 milyon kadına mentor bulma konusunda destek vermek hedefiyle projenin kurucu destekçileri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.

  STEM alanlarında çalışmayı amaçlayan genç kadınlara yönelik tasarlanan Million Women Mentors/Milyon Kadına Mentor programını desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Toplumu güçlendirmenin, sürdürülebilir değişim için  çok önemli olduğuna yürekten inanıyorum.


  Türkiye'nin gelecek nesil STEM liderlerini, kadınları, desteklemek hepimizin görevi.

  Sürdürülebilirliği işimizin kalbine yerleştirdik; kapsayıcılık ve çeşitlilik ise sürdürülebilirliğin olmazsa olmazları. Milyon Kadına Mentor Projesinde gururla yer alıyorum.

  "Kurucu üyelerimizden Beba Foundation'a sonsuz teşekkürler! Milyon Kadına Mentor hareketinin kurucu üyelerinden olan @bebafoundation'ın STEM alanında genç kadınlara mentorluk desteği vermek için çıktığımız bu uzun yolda bizlere olan desteği için teşekkür ederiz.

   
  © 2023 BinYaprak. Tüm Hakları Saklıdır.
  Bir TurkishWIN girişimidir.